Błyskotki to pojęcie nad wyraz szerokie. Jak da się je uhierarchizować? Z przekonaniem poprzez metal szlachetny, z którego pozostają zrobione, a także jakie kamienie wykorzystano. Teraz tymczasem przeprowadzimy kategoryzację z uwagi na typ produktów złotniczych.
Naszyjniki – kochane od lat, tak samo poprzez płeć piękną oraz facetów. Delikatna zawieszka na łańcuszku zawsze zamieszczona na szyi to kwintesencja kobiecego uroku.
Kolczyki to kolejny typ nie tylko damskich wyrobów złotniczych. Zazwyczaj produkuje się je ze złota. Wyróżniamy cały szereg typów zapięć, miedzy innymi „Klasyczny”. Właśnie one pozostają najpopularniejsze na świecie ze wszystkich typów biżuterii.
Sygnety (pierścienie) od zawsze zdobią także kobiecą rękę. Bywają takie zwykłe, ale też modele z diamentami. Niebywale często mają jakąś symbolikę.
Bransoletki to delikatne łańcuchy jakie panie z reguły ubierają na nadgarstek, jednak czasami również na nodze, ostatnimi czasy stało się to nieprzeciętnie „fajne”
Beadsy – gatunek, jaki wszedł do nas ze stylowych Włoszech. Koraliki nasuwane są w tym systemie na srebrną bransoletę z zatrzaskiem. Z powodu tego, że są one występują w ogromnej kombinacji wzorów praktycznie wszelka bransoletka pozostaje oryginalna.
Na rynku znalazła swoje miejsce także edycja mająca swoje korzenie w Ameryce. Gdzie charms są podwieszane do łańcuszkowej bransoletki przy użyciu niedużego karabinka. Przyjęły one nazwę charmsów.
Obrączki – należą do rodziny sygnetów. Niedawno niebagatelnie doznały chodliwości. Wszystkie pary pragną mieć wzory spersonalizowane i romantyczną sentencją.
Zegarki – dziś przedstawiana końcowa grupa z działu biżuterii. Niezwykle często kupowana również przez facetów. Istotny pozostaje nie tylko materiał, ale także wkład.
Rodzajów biżuterii jest całkiem sporo. Jeśli już kupujemy nierzadko warto poszukać małą firmę jubilerską. Towary będą zdecydowanie przedniejszej jakości, co więcej także nieco w niższej cenie.

biżuteria 2020