Wyroby jubilerskie platerowane, czy też srebrne? Które z nich wybieramy rzadziej? Ta walka trwa stosunkowo nie krótko na świecie. W tej chwili postaramy się rozprawić w tej kwestii. Choć problem nie będzie to takie nieskomplikowane jak może się wydawać. Powyżej wymienione gatunki wyrobów złotniczych posiadają liczne mankamenty choć i poważne plusy użytkowania.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj produkuje się ją z oczyszczonego metalu szlachetnego. Dlatego właśnie jest dużo więcej warta. Wytwarza się ją galwanizując rudy metali. Jest znacznie dostojniejsza oraz dokładnie przez to chętnie kupują ją ludzie z wyższych sfer. Również znaczące jest punkt jej sprzedaży, zazwyczaj są to galerie złotnicze. Pozostaje ładnie zaprezentowana w podświetlonych, gablotach. W takcie jej nabywania nierzadko dostaniemy eleganckie pudełko. W takim salonie obsługa klienta z pewnością pozostanie milsza i na wyższym poziomie. Biżuteria ze szlachetnych metali o czym także nie powinniśmy pamiętać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Sztuczna biżuteria – pozostaje zazwyczaj wytwarzana ze mieszanek metali pospolitych i powleka się ją nieznaczną warstwą srebra. Sztuczne produkty raczej po czasie tracą swój wygląd i kobiety kupują nowe. Ich najwybitniejsza zaleta to jak najbardziej niska cena zakupu. Z przykrością uważamy, że potrafi wywoływać reakcje alergiczne, bardzo często produkty z domieszką chromu. Co najważniejsze modele tej biżuterii są niezwykle piękne ze względu na stop, po prostu stanowczo łatwiej ją wyprodukować. Zestawy w tym wypadku bardzo często złożone są z dwóch elementów – naszyjnika i bransoletki.
Kończąc biżuteria prawdziwa jest lepiej wykonana, a także nie wywołuje reakcji alergicznych. Jednak jest poważnie w wyższej cenie, ponadto nie niszczy się aż tak szybko jak sztuczna. Z kolei linie sztucznej biżuterii pozostają oryginalniejsze i tańsze. Który gatunek jest lepszy? W naszej opinii sztuczna.

Producenci dodatkow